Geografia
O obci....
Samospráva....
Obecný úrad....
Spoločný obecný úrad....
Zverejňovanie....
Verejné obstarávanie....
Správne konania
Voľby....
Školy a vzdelávanie
Rímsko-katolícka cirkev
Šport....
Spoločenská rubrika....
Orgány verejnej správy
Civilná ochrana....
Požiarna ochrana....
Užitočné telefónne čísla
Užitočné linky
Cestovný poriadok
Fotogaléria
Video
SpravodajstvoPočet zobrazení: 3542          tlačiť článok

Geografia

Obec Jalšovík leží v južnej časti stredného Slovenska, juhovýchodnej časti Krupinskej planiny. V súčasnosti patrí do okresu Krupina. Katastrálne územie obce Jalšovík susedí s katastrálnymi územiami obcí Bzovík, Horný Badín, Kozí Vrbovok, ZemianskyVrbovok a Dolné Mladonice. Stredom obce preteká potok Jalšovík. Pramení v lokalite pod Žobrákom, severne od obce Horné Mladonice a vlieva sa do Krupinice, západne od obce Dolný Badín. Nadmorská výška nameraná v strede obce je 348 m n. m. a v chotári sa pohybuje v rozmedzí od 325 m n. m. do 408 m n. m.

Geologický podklad tvoria andenzitické tufity s hlbokou pokrývkou hliny, ktoré vznikli dlhodobým vývojom zo sopečného materiálu. Pôda o celkovej výmere 596 ha je väčšinou ilimerizovaná (hlinitá). Na východnej a západnej strane je obec lemovaná kopcami. Strmšieúbočia sú porastené dubovými lesmi. Klimaticky je obec zaradená do mierne teplej oblasti.

air max one pas cher , louis vuitton borse , sac longchamp soldes , louis vuitton soldes , nike free pas cher , nike air force one pas cher ,


Súvisiace odkazy: Demografia, Symboly obce, História obce, Osobnosti, Infraštruktúra, Kultúrne pamiatky,